A nap idézete

2012. május 24., csütörtök

Atom nagyhatalommá lettünk!

Matomcsy György nemzetgazdasági miniszter egyfolytában fejlődésről és növekedésről beszél. Igaz, hogy a plebs csak a córeszt érzi, mégis, a miniszter a minap épp azt jelentette be, hogy "a pénzügyi tranzakciós illeték olyan taktikai atomfegyver a XXI. században, amely lehetővé teszi, hogy a foglalkoztatás terén felvegyük a versenyt az ázsiai országokkal. Ahhoz ugyanis, hogy a foglalkoztatást növelni tudjuk, az élőmunka terheit kell mérsékelni."

Katt ide!
Matomcsy György

Úgy látszik, atom nagyhatalommá lettünk. Hatodikként csatlakoztunk ahhoz az − eddig mindössze öt országból álló elit klubhoz, amelynek tagja stratégiai atomfegyverrel rendelkeznek. Nota bene: nem stratégiai nukleáris eszközzel is csak további három ország rendelkezik...
De vajon jó ez nekünk? Ez a klub egy zártkörű társaság, és nagyon nem szereti az új klubtag-aspiránsokat. Matomcsy György XXI. századi atomfegyverről beszél, miközben szerte a világban láthatjuk, milyen nemzetközi visszhangja van a nukleáris fegyverekkel való kísérletezésnek, nemhogy az azzal való fenyegetőzésnek. Ráadásul Ázsiát fenyegetjük a kis atombombánkkal, ahol több ország is van, amelyik szintén rendelkezik atomfegyverrel, úgyhogy semmi kétség, számíthatunk az ellencsapásra.
Alsó hangon egy jó kis embargó, erre van már csak szükségünk. De hát semmije sincs ennek a törpebirodalomnak, amivel kapcsolatosan embargót léptethetne életbe ellenünk a külvilág, úgyhogy még egy ilyen fenyegetőzést is megengedhet magának ez az agyatlan. Az azért mégsem lenne jó, ha a Kedves Vezető jobb kezének köszönhetően idepottyantanának nekünk egy kis atomot.


"Az atomfegyverrel való nyomásgyakorlás (fenyegetés) ebben az esetben is elsősorban a politika eszköze. Katonai indokai lehetnek ugyan a leghatékonyabb fegyverek bevetésének minden katonai konfliktusban és a vezérkarok javaslatot, tehetnek végső soron az atomfegyver bevetésére is. Ugyanakkor a döntéshozó állami-politikai vezetőknek tudniuk kell, hogy a nukleáris fegyvert nem lehet úgy alkalmazni, mint ha hagyományos fegyver lenne. Rombolási körzete, hatása túl nagy, alkalmazása utáni hatások túl áthatóak ahhoz, hogy a tervezők pontosan prognosztizálhatnák a következményeket.
Fentiekből azt a következtetést lehet levonni, hogy a 21. század elején, bár jelentősen csökkent a globális nukleáris konfliktus veszélye, mégis lehetséges a világ belesodródása egy nukleáris válságba, illetve konfliktusba. A nukleáris fegyver bevetése a Föld legnyugtalanabb régióiban realitás lehet. A 21. században továbbra is fennáll az atomfegyverekkel kapcsolatos üzemzavarok és katasztrófák lehetősége, valamint a véletlen alkalmazás veszélye. A mai világhelyzetben közel járunk ahhoz, hogy olyan következtetést vonjunk le, miszerint a nukleáris fegyver általi fenyegetés reálisabb, kiszámíthatatlanabb, és esetenként veszélyesebb lehet, mint az a hidegháború időszakában volt."

forrás: A nukleáris fegyver a 21. században

Már megint jogsértők vagyunk, de ebben manapság már nincs semmi szokatlan.
"Magyarországon az 1970. évi 12. törvényerejű rendelettel hirdették ki a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló szerződést. A szerződés végrehajtásaként hazánk aláírta a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló szerződés szerinti biztosítékok alkalmazásáról Bécsben 1972. március 6-án aláírt – teljes körű, vagy hagyományos – biztosítéki egyezményt is. A NAÜ biztosítéki egyezményt (comprehensive safeguards agreement), amely a Magyarországon található nukleáris anyagok és nukleáris létesítmények nemzetközi (biztosítéki) ellenőrzésére vonatkozik, az 1972. évi 9. számú törvényerejű rendelet hirdette ki.
Az atomsorompó-egyezmény értelmében az országoknak joguk van békés célú nukleáris programokra, ha lemondanak az atomfegyverről."

forrás: Nemzetközi nukleáris megállapodások 


És egy kis jövőkép, hogy valami elképzelésed legyen, Nyájas Olvasó, mire számíthatsz a nem is olyan távoli jövőben...

2012 női divatja2012 férfi divatja

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése